Kontakt

Agata Aniszczyk
Instruktor CrMS
FetrilityCareTM Practitioner
tel. 697 782 456
e-mail: am [tu znak e-mailowy] aniszczyk [tu kropka] pl
www.spiceindex.plCzęsto zadawane pytania:

Jak przebiega nauka obserwacji wg CrMS?
Należy wziąć udział w spotkaniu wstępnym (ok. półtorej godziny), które jest jednocześnie początkiem nauki samoobserwacji. Po nim następują spotkania indywidualne (są one umawiane tak, aby ich terminy pasowały zarówno małżeństwu jak i instruktorowi). Odbywają się one początkowo co dwa tygodnie, potem rzadziej. Pełna nauka obserwacji zawiera się w 8 spotkaniach indywidualnych w pierwszym roku.

Jak się zapisać na naukę samoobserwacji wg CrMS?
Podczas spotkania wstępnego jest możliwość rozmowy z instruktorem. Wtedy też wykupuje się materiały do obserwacji (100zł na rok obserwacji) i umawia na pierwsze spotkanie indywidualne. Obserwacje rozpoczyna się następnego dnia po zapisaniu się.

Jak zapisać się na spotkanie wstępne?
Należy napisać e-mail lub zadzwonić do instruktora.

Czy udział w nauce obserwacji jest płatny?

Spotkanie wstępne jest darmowe. Następne spotkania (spotkania indywidualne) są płatne. Koszt nauki obserwacji wraz z materiałami w pierwszym roku to ok. 1100zł.

Jeśli chcę kontynuować obserwację w kolejnych latach, to czy też tak często powinnam się spotykać z instruktorem?
Spotkania w kolejnych latach zależą od uczestników. Zwykle małżeństwo chce umawiać spotkanie raz lub dwa razy w roku, aby mieć pewność co do swoich obserwacji.
Należy pamiętać, że CrMS oprócz funkcji diagnostycznych jest pełnoprawną metodą naturalnego planowania rodziny ze skutecznością statystyczną 99,6%, a zatem zdarza się, że małżeństwa chcą kontynuować samoobserwacje po to, aby na bieżąco znać swoją płodność.

Obserwuję się inną metodą NPR (Roetzera/angielską/Kramarek/Billingsa). Czy to może się przydać w obserwacji wg CrMS?
Przydać się może rutyna obserwacji i nastawienie. Metoda CrMS posiada swoją specyfikę i konieczne jest przejście cyklu nauki obserwacji.

Skoro wiem dość dużo o NaProTECHNOLOGII, to czy mogę pominąć spotkanie informacyjne oraz spotkanie wstępne, i od razu umówić się na spotkanie indywidualne?
Spotkanie wstępne jest już nauką obserwacji, dlatego też obecność na nim jest konieczna, aby rozpocząć obserwację.
Spotkania informacyjne mają na celu poszerzanie informacji o naprotechnologii i CrMS, ale nie są częścią nauki obserwacji, więc można je pominąć.

Wiem, że moje zdrowie ginekologiczne szwankuje. Czy mogę się umówić do lekarza-naprotechnologa bez przejścia nauki samoobserwacji?
Tak. W większości przypadków odeśle on jednak do instruktora CrMS, ponieważ do zdiagnozowania schorzenia zwykle potrzeba danych uzyskanych poprzez samoobserwację.

Jak długo powinnam się obserwować, aby było to już dobrą podstawą do diagnozy dla lekarza-naprotechnologa?
6 miesięcy zwykle wystarcza. Często wystarczają 3 miesiące.

Czy NaProTECHNOLOGIA zajmuje się leczeniem mężczyzn?
Tak.

Korzystamy z plików cookies. Aby wyłączyć to powiadomienie wystarczy kliknąć na napis.