NaProTECHNOLOGIA


NaProTECHNOLOGIA (z ang. NaProTECHNOLOGY) – dziedzina wiedzy ginekologiczno-położniczej oparta na rozpoznawaniu naturalnego rytmu płodności i jej cyklicznej fizjologii. Jest kompleksową metodą diagnozowania i leczenia:
- niepłodności
- nawykowych poronień
- zaburzeń hormonalnych
- nieregularnych lub bezowulacyjnych cykli
- zespołu napięcia przedmiesiączkowego
- poporodowego obniżenia nastroju
- po stosowaniu środków antykoncepcyjnych (powikłania lub rozregulowanie cyklu)
- endometriozy, zespołu policystycznych jajników, zapalenia szyjki macicy, nawracających torbieli jajników, itp.


 

Jak rozpocząć leczenie?


NaProTECHNOLOGIA rozpoczyna się od dogłębnej diagnostyki opartej na obserwacji wskaźników płodności w cyklu miesiączkowym. Aby skorzystać z leczenia tą metodą, należy wziąć udział w otwartym spotkaniu wstępnym z instruktorem Modelu Creighton (CrMS). Spotkanie umożliwia poznanie metody obserwacji (=samoobserwacji). Jest ono ustandaryzowane - każdy instruktor metody na świecie na każdym spotkaniu wprowadzającym prezentuje te same treści. Następnie nauka CrMS opiera się na indywidualnych spotkaniach z instruktorem. W ciągu trzech miesięcy odbywa się pięć spotkań indywidualnych, a przez następne dziewięć miesięcy - trzy spotkania. Ich przebieg jest tak ułożony, aby dopasować program do każdej kobiety, do każdego małżeństwa. Dzięki temu uczący się mogą szybko nabrać pewności i osiągnąć efektywność w obserwacjach. W kolejnych latach można się również umawiać na spotkania z instruktorem, przy czym terminy spotkań są wybierane przez użytkowników i związane są z powstającymi wątpliwościami lub ze znacznie zmienionymi warunkami obserwacji (np. po porodzie).

Miesiące nauki samoobserwacji są jednocześnie czasem prowadzenia interpretacji jej wyników. Do pokonania potencjalnych problemów zgłaszanych przez małżeństwa w większości przypadków wystarcza samoobserwacja i wypływające z niej wskazania dla małżonków. W przypadkach, gdy konieczna staje się ingerencja medyczna (farmakologiczna, mikrochirurgiczna itd.), samoobserwacja jest podstawą rozpoznania problemu przez lekarza ginekologa - naprotechnologa.

 


Korzystamy z plików cookies. Aby wyłączyć to powiadomienie wystarczy kliknąć na napis.